En bild som passar............fotbollsbilden visade jag ju för några veckor sedan, så nu får det bli den här i stället.
Svensk sommar när det är som bäst - toppenväder, hav, glada söner på äventyr på vår Ölandsturné. Kanske lekte de guldgrävare?
Här finns det fler bidrag.
Nu ska jag snart till jobbet så jag får kika in hos er andra i kväll.
Trevlig helg!
Härlig Ölandsbild!
SvaraRaderaHa en trevlig helg!
//Margot
Tyvärr får vi inte uppleva en sån sommar som när Sverige tog brons i VM-fotbollen. Vi får väl heja på Danmark. Ikväll blir det ändå en titt på landslaget. Melodifestivalen skippar vi. Det är ändå bara östeuropeerna som röstar på varandra.´Ha en bra helg. Anita
SvaraRaderaEtt roligt musikminne av när Sverige tog bronset och en fantastiskt vacker bild!
SvaraRaderaKollar nog också på fotboll och skippar Melodifestivalen i kväll. Man kan ju i och för sig heja på Danmark i båda fallen.:)
Visst var sommaren -94 helt magiskt vacker. "Gräva guld..." var bra. På hemväg med färjan när GES och folket tog emot hjältarna i Rålambsparken, såg det på tv:n. Själv var jag på Gotland och såg flera matcher från storbildstv nere i hamnen på någon pub eller på gården i Visby (hyrde härligt hus mitt i stan med egen gård).
SvaraRaderaDu valde bra Anette! :-)
Jaha... nu fick jag de låten i skallen också!! =)
SvaraRaderaSVENSK sommar som ser så exotisk ut! Häftigt vad Gotland kan bjuda på!
SvaraRaderaTrevlig lördag kväll!
Underbart Nettan.. den sommaren minns jag som igår.. vilken het sommar:)
SvaraRaderaha de kram/Pia med sin Lotta
Ja, snart sommarlov eller semester ... sommar i vilket fall!
SvaraRadera:)